Nabídka pro širokou veřejnost

Z důvodu přeplněnosti Jizerských hor v zimních měsících lyžaři není možné program realizovat v měsících prosinec až březen, protože v tu dobu jsme se psy ve Skandinávii.  Program je možno absolvovat od dubna do listopadu!

Název programu:

PRÁCE SE PSÍM SPŘEŽENÍM A VŠE KOLEM

co je dobré vědět a na co jste se chtěli zeptat

 

Toto je program určený pro lidi, kteří by si rádi osahali a na vlastní oči viděli, jak funguje psí spřežení. Program je vhodný pro jednoho – dva lidi, nebo pro rodinu s dětmi.

V tomto programu rozvrženého zhruba na 3 hodiny se seznámíte s úžasnou smečkou 26 psů plemene sibiřský husky. Povíme si, jak psi ve smečce žijí, jaká je v ní hierarchie, kdo je ve smečce nejchytřejší a kdo nejsilnější a jak to vlastně celé všechno funguje. Jakse starat o štěňata a jak o psí veterány…

Pak si ukážeme, jak se oblékají psi do postrojů a chystají se k běhu ve spřežení.

Společně zapřáhneme tým 12-14 psů a vyrazíme na krátkou ukázkovou jízdu po louce kolem domu. I když je tato jízda pouze ukázková a nejedná se o žádný výlet, bude hodně příležitostí si svezení psím spřežením náležité užít a prožít, nebo ho dokonce i pod kontrolou řídit.

Podle počasí zapřáhneme buď  kolečkovou káru, nebo saně. Záleží na počasí a ročním období. Jediný limit pro zapřahání je náledí, či příliš vysoké letní teploty.

Po běhu se psi napijí, sundají se jim postroje a vše se uklidí.

Projížďkou program nekončí, je variabilní. Např. vyprávění v přítomnosti psů o nich, mých zážitcích s nimi, cestách a závodění nebo povídání doma u počítače s teplým čajem a promítáním dokumentů z přípravy na závody na Severu včetně závodů samotných. Vždy bude záležet na vás, co vás bude zajímat, o čem budete chtít si se mnou povídat, co se budete chtít o psech a života s nimi dozvědět.

Cena za  program “ Práce se psím spřežením a vše kolem“ : 4.000,- Kč

Možnost objednání dárkového poukazu na e-mailu: jana.henychova@huskies.cz

Je třeba uvést jméno obdarovaného!

Ukázka dárkového poukazu: